Dezinsekce

Provádíme služby v oblasti dezinsekce, tedy hubení hmyzu. Snadno a efektivně Vás zbavíme létajícího i lezoucího hmyzu. Zajistíme odstranění štěnic, likvidaci švábů, blech, mravenců a dalších druhů hmyzu.

Kdokoliv z nás se během běžného života může setkat s potřebou dezinsekce. Snad každý doma někdy měl moly nebo mravence. Setkat se můžeme také s blechami, zejména pokud doma máme domácí mazlíčky, ale také se šváby, roztoči, moly nebo třeba štěnicemi.

Průběh dezinsekce

V rámci služeb, které poskytujeme, určíme, o jaký druh hmyzu se jedná a navrhneme nejvhodnější postup pro jeho odstranění. Během dezinsekce klademe důraz na Vaši bezpečnost a efektivní provedení. Odstranění hmyzu provádíme ve firmách, domech a bytech, hotelech, dopravních prostředcích, veřejných budovách atd. V případě potíží nás neváhejte kontaktovat.

Jak se dezinsekce provádí?

Jsou čtyři druhy způsobu dezinsekce:

 • Mechanická dezinsekce

  Mechanická dezinsekce je realizována pomocí pastí na hmyz. Může jít například o feromonové lapače nebo lepové pasti. Do této sekce spadá také instalace ochranných sítí do oken, používání moskytiér a podobně.
  Mechanická dezinsekce je vhodná v případě, že jde o odstranění malého počtu jedinců. Používá se také jako prevence
 • Fyzikální dezinsekce

  Fyzikální dezinsekce je hubení hmyzů pomocí vysoké nebo nízké teploty. Používá se horká pára, voda, mráz, ale také elektrické pasti, sluneční záření nebo ultrazvuk.
 • Chemická dezinsekce

  Chemická dezinsekce je nejčastější způsob hubení hmyzu. Používají se různé chemické látky, které hmyz lákají a následně je vyhuben nebo naopak odpuzují. Používané látky se dělí podle způsobu účinkování na kontaktní (účinkují po dotyku hmyzu), perorální (účinkují po sežrání) nebo látky, které účinkují poté, co je hmyz vdechne.
 • Biologická dezinsekce

  Biologická dezinsekce se provádí zejména v přírodě a jde o nasazení přirozených predátorů hmyzu jako jakou například ptáci, různé mikroorganismy a bakterie.

Nejčastějším druhem dezinsekce, tedy odstranění hmyzu, je dezinsekce chemická. Dezinsekční zásah nejčastěji provádíme pomocí elektrických postřikovačů, poprašem, aplikací požerových nástrah nebo ULV aerosolem. V prostorách s velkým výskytem škodlivého hmyzu využíváme kombinaci zmíněných metod.